Calendar/Rezultate 2017

C A L E N D A R U L
competiţiilor naţionale şi internaţionale pe anul 2017

Nr. Competiţii Termenii desfăşurării Localitatea, ţara
1. Competiţiile pentru premiile FAM | REZULTATE 14 ianuarie Chişinău
2. Campionatul Republicii Moldova de sală şi aruncări lungi, S şi J I (a.n. 1998-1999) | REZULTATE 4-5 februarie Chişinău
3. Campionatul balcanic în sală pentru juniori (a.n. 1998-1999) 12 februarie Istanbul, Turcia
4. Campionatul Republicii Moldova de sală şi aruncări lungi, J II (a.n. 2000-2001) şi J III (a.n. 2002-2003) | REZULTATE 18-19 februarie Chişinău
5. Campionatul balcanic în sală 25 februarie Belgrad, Serbia
6. Campionatul Europei în sală 3-5 martie Belgrad, Serbia
7. Speranţele Atletismului (poliatlon), J a.n. 2002-2003, 2004-2005, 2006 şi mai mici | REZULTATE 4 martie Chişinău
8. Cupa Europei de aruncări lungi 11-12 martie Las Palmas de Gran Canaria, Spania
9. Campionatul mondial de cros 26 martie Kampala, Uganda
10. Campionatul balcanic de marş sportiv 8 aprilie Florina, Grecia
11. Ziua Mondială a Atletismului (J II a.n. 2000-2001 şi J III a.n. 2002-2003) 5-6 mai Chişinău/Tiraspol
12. Campionatul FSUM 11-13 mai Chişinău
13. Campionatul balcanic de semi-maraton 14 mai Pristina, Kosovo
14. Campionatul Republicii Moldova, J II (a.n. 2000-2001) şi J III (a.n. 2002-2003) | REZULTATE 20-21 mai Chişinău/Tiraspol
15. Cupa Europei la marş sportiv 21 mai Podebrady, Cehia
16. Campionatul Republicii Moldova, S şi J I, a.n. 1998-1999 | REZULTATE 27-28 mai Chişinău/Tiraspol
17. Speranţele Olimpice (tetratlon), a.n. 2001-2003 1 iunie Chişinău
18. Campionatele Internaţionale ale României 3 iunie România
19. Campionatul balcanic pentru J II (2000-2001) 3 iunie Elbasan, Albania
20. Campionatul open al Republicii Moldova de supermaraton (12/24 ore), Self-Transcendence 12/24H Race | REZULTATE 3-4 iunie Chişinău
21. Cupa Europei, 10000m 10 iunie Minsk, Belarus
22. Campionatul balcanic de alergări montane 10 iunie Teteven, Bulgaria
23. Campionatul Europei pe echipe, Liga II 24-25 iunie Tel-Aviv, Israel
24. Campionatul balcanic pentru J I (1998-1999) 1-2 iulie Craiova, România
25. Cupa Europei, poliatlon, Liga II 4-5 iulie Monzon, Spania
26. Campionatul Europei de alergări montane 8 iulie Kamnik, Slovenia
27. Campionatul mondial pentru juniori II (2000-2001) 12-16 iulie Nairobi, Kenia
28. Campionatul Europei U23 13-16 iulie Bydgoszcz, Polonia
29. Campionatul Europei pentru juniori I (1998-1999) 20-23 iulie Grosseto, Italia
30. Campionatul balcanic, S 22-23 iulie Novi Pazar, Serbia
31. Festivalul Olimpic al Tineretului European, juniori II 22-30 iulie Gyor, Ungaria
32. Campionatul mondial 4-13 august Londra, Marea Britanie
33. Universiada FISU 20-25 august Taipei, Taiwan
34. Maratonul Chişinău 1 octombrie Chişinău
35. Campionatul balcanic de maraton 8 octombrie Zagreb, Croaţia
36. Campionatul Republicii Moldova la cros 14 octombrie Chişinău
37. Campionatul RM de alergări pe şosea, S şi J I 4 noiembrie Ungheni
38. Campionatul balcanic la cros 11 noiembrie Canakkale, Turcia
39. Campionatul Europei la cros 10 decembrie Samorin, Slovacia

Veterani

1. Campionatul mondial în sală pentru veterani 19-25 martie Daegu, Coreea
2. World Masters Games 21-30 aprilie Auckland, Noua Zeelandă
3. Campionatul Europei pentru veterani 27 iul. – 6 aug. Aarhus, Danemarca