Candidaţi olimpici

LISTA
Sportivilor-candidaţi pentru a participa la Jocurile Olimpice 2016
Rio de Janeiro (Brazilia)

Nr.

Numele, prenumele

Anul naşterii

Proba

Record personal

Rezultat planificat în a.2013

Rezultat planificat în a.2014

Rezultat planificat în a.2015

Rezultat planificat în a.2016

Numele, prenumele

antrenorilor

 

BĂRBAŢI

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Luchianov Ion

1981

3000m/ob.

8.18,97

8.20,00

8.19,00

8.17,00

8.15,00

Josan V.,
Teliatnikov M.
2. Marghiev Serghei

1992

ciocan

75,20

75,00

76,50

78,00

79,50

Marghiev S., Marghiev M.
3. Muşinschi Iaroslav

1976

maraton

2:08:32

2:14.00

2:13.00

2.12.00

2:10.00

Sîtnic V.
4. Prodius
Roman

1981

maraton

2:12.31

2:14.00

2:13.00

2.13.00

2:11.00

Sîtnic V., Povestca L.
5. Cuharenco Alexandru

1987

lungime

8,09

8,10

8,11

8,11

8,12

Cravţov M., Vanicichin Al.
6. Ceban Sergiu

1983

maraton

2:15.27

2:14.00

2:13.00

2.12.00

2:11.00

Sîtnic V.
7. Cravcenco Alexei

1988

400m/g

50,88

50,00

49,90

49,88

49,67

Zabaluhina T.
8. Letnicov Vladimir

1981

triplusalt

17,06

16,90

17,00

17,00

17,00

Arhilei V.
9. Emilianov Ivan

1977

greutate

20,64

19,50

20,00

20,50

Slivco Al., Slivco Z.
10. Mardare
Andrian

1995

suliţă

65,04

73,00

78,00

82,00

84,00

Lungu V., Tacu E.
11. Babian Alexandru

1993

400m

48,07

47,50

47,00

46,50

45,70

Gancenco Al., Grinico S.
12. Gheorghiţă
Vitalie

1982

maraton

2:21.00

2:20.00

2:19.00

2.18.00

2:15.00

Cravţov M.
13. Gaiduc Sergiu

1984

maraton

2:22.00

2:20.00

2:18.00

2:16.00

2:15.00

Muşinschi Ia., Grosu M.
14. Balan Anton

1990

triplusalt

15,47

16,20

16,60

16,85

16,85

Olinev Vl.
15. Tocari Vladimir

1984

disc

55,30

57,00

60,00

62,00

64,00

Marghiev S., Slobodeaniuc C., Slivco Al.
16. Daranuţa
Andrei

1990

400m

48,11

47,50

47,00

46,50

45,70

Nesterova L.
17. Şochin Oleg

1987

100m

10,56

10,50

10,40

10,30

10,24

Emelianov V.
18. Ceban Nicolai

1995

disc

55,00

56,00

58,00

60,00

63,30

Lîsîi V.
19. Mîţîcov Andrei

1986

înălţime

2,24

2,24

2,25

2,26

2,28

Arhilei V.
20. Scorobogatov Alexandr

1988

decatlon

6866

7500

7700

7800

7950

Ţîbulschi N.
21. Luşmanschi Bogdan

1993

800m

1.55,30

1.52,50

1.50,00

1.49,00

1.46,30

Vdovin Gh.

 

FEMEI

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Marghieva Zalina

1988

ciocan

74,47

71,50

73,00

74,50

76,00

Marghiev S., Slivco Al.
2. Marghiev
Marina

1986

ciocan

72,53

74,50

76,00

Marghiev S., Slivco Al.
3. Artîc Natalia

1987

disc

62,13

63,50

64,00

Marghiev S., Slobodeaniuc C.
4. Zaporojan Olga

1987

800m

2.00,12

2.03,50

2.02,00

2.00,50

1.59,50

f.Cravţov
5. Cojuhari
Olesea

1990

400m

52,00

53,00

52,90

52,80

52,30

f.Cravţov, Vdovin Gh.
6. Cerches Natalia

1976

maraton

2:37.13

2:35.00

2:35.00

2:35.00

2:34.00

Cerches V.
7. Juravel Oxana

1986

3000m/ob.

9.36,63

9.58,00

9.50,00

9.45,00

9.30,00

8. Tacu Mihaela

1995

suliţă

50,79

54,00

58,00

60,00

62,00

Lungu V., Tacu E.
9. Lungu Valeria

1993

suliţă

50,89

54,00

58,00

60,00

62,00

Lungu V., Tacu E.
10. Popescu Elena

1989

800m

2.00,64

2.02,00

2.01,80

2.01,00

2.00,50

Cravţov M., f.Radcici
11. Plotnic Ana

1992

400m

54,80

54,00

53,50

53,00

52,30

f.Cravţov, Ostapenco V.
12. Cicanci
Tatiana

1992

triplusalt

13,43

14,00

14,20

14,25

14,30

Stratienco O.
13. Smovjenco Olesea

1989

3000m/ob.

10.02,00

9.55,00

9.50,00

9.48,00

Iudin V.
14. Berghii Anna

1993

400m/g

59,68

58,50

58,00

57,50

56,55

Şerpul N.