Calendar/Rezultate 2018

C A L E N D A R U L
competiţiilor naţionale şi internaţionale pe anul 2018

N. Competiţii Termenele desfăşurării Localitatea, ţara
1. Competiţiile pentru premiile FAM | REZULTATE 13 ianuarie Chişinău
2. Campionatul open al Republicii Moldova în sală şi aruncări lungi, seniori şi juniori I (a.n. 1999-2000) | REZULTATE 3-4 februarie Chişinău
3. Campionatul balcanic în sală, juniori I 10 februarie Sofia, Bulgaria
4. Campionatul balcanic în sală, seniori 17 februarie Istanbul, Turcia
5. Campionatul open al Republicii Moldova în sală şi aruncări lungi, juniori II (a.n. 2001-2002) şi juniori III (a.n. 2003-2004) | REZULTATE 17-18 februarie Chişinău
6. Campionatul mondial în sală 1-4 martie Birmingham, Marea Britanie
7. Speranţele Atletismului (poliatlon), juniori a.n. 2003-2004, 2005-2006, 2007 şi mai mici | REZULTATE 5 martie Chişinău
8. Cupa Europei de aruncări (seniori şi U23) 10-11 martie Leiria, Portugalia
9. Campionatul balcanic la maraton 18 martie Limassol, Cipru
10. Campionatul mondial la semi-maraton 24 martie Valencia, Spania
11. Campionatul balcanic la marş sportiv 14 aprilie Pirot, Serbia
12. Moldovan Youth Challenge 2018
juniori II (a.n. 2001-2002) şi juniori III (a.n. 2003-2004) | REZULTATE
5 mai Chişinău
13. Campionatul balcanic de alergări montane 5 mai Beocin, Serbia
14. Campionatul mondial de marş sportiv 5-6 mai Taicang, China
15. Campionatul FSUM 10-11 mai Chişinău
16. Cupa Europei la 10 000m 19 mai Londra, Marea Britanie
17. Campionatul Republicii Moldova pentru juniori II şi III (a.n. 2001-2004) | REZULTATE 19-20 mai Chişinău
18. Campionatul open al Republicii Moldova pentru seniori şi juniori I (a.n. 1999-2000) | REZULTATE 26-27 mai Chişinău
19. Campionatele Internaţionale ale României 2 iunie Cluj Napoca, România
20. Campionatul open al Republicii Moldova la supermaraton (6/12/24 ore), Self-Transcendence 6/12/24 Hour Race | REZULTATE 2-3 iunie Chişinău
21. Speranţele Olimpice (tetratlon), juniori a.n. 2004-2006 | REZULTATE 7 iunie Chişinău
22. Campionatul ţărilor mici din Europa 9 iunie Schaan, Liechtenstein
23. Campionatul balcanic pentru juniori II (a.n. 2001-2002) 9 iunie Istanbul, Turcia
24. Campionatul balcanic pentru juniori I (a.n. 1999-2000) 23-24 iunie Bursa, Turcia
25. Campionatul Europei de alergări montane (seniori şi U20) 1 iulie Skopje, Macedonia
26. Campionatul Europei pentru juniori II (a.n. 2001-2002) 5-8 iulie Györ, Ungaria
27. Campionatul mondial pentru juniori I (a.n. 1999-2000) 10-15 iulie Tampere, Finlanda
28. Campionatul balcanic la ştafete (seniori, U23, U20, U18) 14-15 iulie Erzurum, Turcia
29. Campionatul balcanic, seniori 20-21 iulie Stara Zagora, Bulgaria
30. Campionatul Europei, seniori 7-12 august Berlin, Germania
31. Cupa mondială 8-9 septembrie Ostrava, Cehia
32. Campionatul balcanic la semimaraton 16 septembrie Sarajevo, Bosnia şi Herţegovina
33. Maratonul Internaţional Chişinău 30 septembrie Chişinău
34. Jocurile Olimpice ale Juniorilor (a.n. 2001-2002) 11-17 octombrie Buenos Aires, Argentina
35. Campionatul open al Republicii Moldova la cros | REZULTATE 13 octombrie Chişinău
36. Campionatul balcanic la cros (seniori, U23 şi U20) 4 noiembrie Botoșani, România
37. Campionatul open al Republicii Moldova de alergări pe şosea (seniori şi juniori I) | REZULTATE 10 noiembrie Ungheni
38. Campionatul Europei la cros (seniori, U23 şi U20) 9-12 decembrie Tilburg, Olanda

Veterani

1. Campionatul balcanic în sală pentru veterani 10-11 martie Belgrad, Serbia
2. Campionatul Europei în sală pentru veterani 19-24 martie Madrid, Spania
3. Campionatul Europei non-stadia pentru veterani 18-20 mai Alicante, Spania
4. Campionatul mondial pentru veterani 4-16 septembrie Málaga, Spania