Calendar/Rezultate 2024

C A L E N D A R 2024

 

N. Competiţii Termenele desfăşurării Localitatea, ţara
1. Competiţiile pentru premiile FAM | REZULTATE 13 ianuarie Chişinău
2. Campionatul Republicii Moldova în sală, juniori I (a.n. 2005-2006) și juniori II (a.n. 2007-2008) | REZULTATE 27-28 ianuarie Chişinău
3. Campionatul balcanic în sală, juniori I (a.n. 2005-2006) 4 februarie Belgrad, Serbia
4. Campionatul balcanic în sală, seniori 10 februarie Istanbul, Turcia
5. Campionatul Republicii Moldova în sală, seniori | REZULTATE 17-18 februarie Chişinău
6. Campionatul mondial în sală, seniori 1-3 martie Glasgow, Marea Britanie
7. Speranţele Atletismului (poliatlon), juniori a.n. 2009-2010, 2011-2012, 2013 şi mai mici 2 martie Chişinău
8. Cupa Europei de aruncări (seniori şi U23) 9-10 martie Leiria, Portugalia
9. Campionatul balcanic la semi-maraton 14 aprilie Nikšić, Muntenegru
10. Campionatul balcanic la maraton 28 aprilie Belgrad, Serbia
11. Moldovan Youth Challenge (juniori II, a.n. 2007-2008) 4 mai Chişinău
12. MLADOST (juniori II, a.n. 2007-2008) 11 mai Ruse, Bulgaria
13. Campionatul FSUM 15-16 mai Chişinău
14. Campionatele Internaţionale ale României 18-19 mai România
15. Campionatul Republicii Moldova pentru juniori I (a.n. 2005-2006) și juniori II (a.n. 2007-2008) 18-19 mai Chişinău
16. Campionatul balcanic, seniori 25-26 mai Izmir, Turcia
17. Campionatul open al Republicii Moldova de ultramaraton (24/12/6 ore) / Self-Transcendence 24/12/6H Race 25-26 mai Chişinău
18. Speranţele Olimpice, juniori a.n. 2009-2013 6 iunie Chişinău
19. Campionatul european, seniori 6-12 iunie Roma, Italia
20. Campionatul ţărilor mici din Europa 22 iunie Gibraltar
21. Campionatul Republicii Moldova pentru seniori 29-30 iunie Chişinău
22. Campionatul balcanic pentru juniori II (a.n. 2007-2008) 6 iulie Maribor, Slovenia
23. Campionatul european pentru juniori II (a.n. 2007-2008) 18-21 iulie Banská Bystrica, Slovacia
24. Jocurile Olimpice 1-11 august Paris, Franța
25. Campionatul balcanic pentru juniori I (a.n. 2005-2006) 3-4 august
26. Campionatul mondial pentru juniori I (a.n. 2005-2006) 26-31 august Lima, Peru
27. European Kids Athletics Games (a.n. 2009, 2010, 2011, 2012, 2013) 31 aug. – 2 sept. Brno, Cehia
28. Maratonul Internaţional Chişinău 29 septembrie Chişinău
29. Campionatul Republicii Moldova de cros 19 octombrie Chişinău
30. Campionatul Republicii Moldova de alergări pe şosea (seniori şi juniori I) 9 noiembrie Ungheni
31. Campionatul balcanic la cros (seniori, U23 şi U20) 9 noiembrie România
32. Campionatul european la cros (seniori, U23 şi U20) 8 decembrie Antalya, Turcia

 

Veterani

1. Campionatul european în sală pentru veterani 16-23 martie Toruń, Polonia
2. Campionatul european non-stadia pentru veterani 15-19 mai Porto-Santo, Portugalia
3. Campionatul mondial pentru veterani 13-25 august Göteborg, Suedia
4. Campionatul mondial de maraton pentru veterani 13 octombrie București, România